Nasz zespół

W swojej pracy staramy się poświęcić uwagę indywidualnym potrzebom każdego z naszych podopiecznych. 

Ekipa

Izabella

Zawsze chciałam, żeby moje konie, z którymi pracujemy od wielu lat metodami naturalnymi mogły dać coś od siebie i pomóc dzieciom przez pracę w hipoterapii. Bardzo się cieszę widząc, jak delikatne są nasze konie do dzieci i jak wiele dają z siebie przez swój spokój, cierpliwość i ciepło. U dzieci efekty tej pracy obserwujemy na bieżąco.

Ekipa

Ania

Z wykształcenia magister biologii, z zamiłowania instruktor hipoterapii i przodownik górskiej turystyki jeździeckiej. Od najmłodszych lat jestem zakochana we wszystkich czworonożnych stworzeniach. Konie nauczyły mnie „bycia tu i teraz”.  Wspaniałe jest to, że możemy się z nimi komunikować słuchając co do nas mówią i dzięki temu tworzyć z nimi nierozerwalną więź opartą na jedności i harmonii. Cieszę się, że w mojej pracy mogę łączyć pasje z pomocą innym prowadząc zajęcia z hipoterapii, a także ucząc i dzieląc się swoimi doświadczeniami jeździeckimi. Wielką radość sprawia mi uśmiech na twarzy dzieci, a także ich duma z pokonywania lęków i osiągania małych sukcesów na każdych zajęciach.

Konie

Z końmi pracujemy metodami naturalnymi, stawiamy duży nacisk na komunikację obustronną. Konie zostały specjalnie przeszkolone do zajęć z niepełnosprawnymi osobami, gdzie dużą rolę odegrała ich habituacja. W czasie wolnym konie mają do dyspozycji otwartą stajnie i to one decydują, kiedy w niej stoją. Zwierzęta utrzymywane są w naturalnej koncepcji zwanej Paddock Paradise, mają do dyspozycji swój sad oraz pastwiska ze specjalnie zasianą trawą niskocukrową. Optymalne warunki bytowe koni zapewnione są również poprzez stałą opiekę weterynarza i kowala, a także fizjoterapeutów. Całokształt prowadzenia koni wpływa na ich zrównoważenie, łagodność a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Nasi przyjaciele

Kasztanka

“Księżniczka”- tak, ją nazywamy. Wyróżnia się wyglądem, dzięki pięknej jasnowłosej grzywie. Uwielbia pieszczoty. Z racji problemów zdrowotnych przez lata była koniem do towarzystwa. Długa rekonwalescencja pozwoliła jej wrócić do zdrowia i lekkiej pracy pod siodłem. Jest to klacz bardzo delikatna i chętna do współpracy z człowiekiem. 

NASI PRZYJACIELE

Winyl

Ma spokojną i zrównoważoną naturę, przez to jest przewidywalny i bezpieczny. Pomaga przezwyciężyć lęki nawet najbardziej bojaźliwym. Przez swój miękki chód jest bardzo wygodny.

NASI PRZYJACIELE

Wena

Wyjątkowo ciekawsza klacz, swoim sprytem zaskoczyła niejednego. Potrafi poradzić sobie nawet z najtrudniejszym intelektualnie zadaniami. Jest energiczna, odważna i bardzo kontaktowa. Tworzy zgrany duet z ambitnymi jeźdźcami. Nie lubi się nudzić.

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast
Hipoterapia Słoneczny Stok

FREE
VIEW